Udfyld en værdi

Kontakt

Hos TIP er vores kunder vores første prioritet. Vi tilstræber at guide dig så godt som muligt, for at finde den bedste løsning for netop dine behov.

Hvis du ønsker at modtage et tilbud bedes du venligst udfylde en af vores formularer nedenfor, så vender vi tilbage hurtigst muligt.

Udfyld en værdi
Udfyld en værdi
Udfyld en værdi
Udfyld en værdi
Udfyld en værdi
Udfyld en gyldig emailadresse
Udfyld et gyldigt telefonnmmer med maksimalt 13 tal
Udfyld en værdi

TIP Danmark værkførere

Steffen Hansen
Værkstedschef Tåstrup
Mobile: +45 2893 2332
Email: steffen.hansen@tipeurope.com
Email: Tip_taastrup@tipeurope.com

Frede Jensen
Værkstedschef Padborg
Mobile: +45 2177 1941
Email: frede.jensen@tipeurope.com
Email: Tip_padborg@tipeurope.com

Lasse Lauritzen
Værkstedschef Taulov
Mobile: +45 2917 8620
Email: lasse.lauritzen@tipeurope.com
Email: Tip_taulov@tipeurope.com

Leif Andersen
Værkstedschef Kolding
Mobile: +45 2679 4923
Email: leif.andersen@tipeurope.com
Email: tip_kolding@tipeurope.com

Jakob Lundegaard
Værkstedschef Tilst & Århus Havn
Mobile: +45 3061 7796
Email: jakob.lundegaard@tipeurope.com
Email: Tip_tilst@tipeurope.com

Værkstedschef Hirtshals
Mobile: +45 9189 4434
Email: Hirtshals.workshop@tipeurope.comWorkshop

Peter Brejner
Værkstedschef Reefer Danmark
Mobile:+45 2679 9663
Email: peter.brejner@tipeurope.com

TIP Danmark Kundeservice

Thorkild Knudsen
Country Operations Manager
Mobile: +45 7010 7300
Email: thorkild.knudsen@tipeurope.com

Per Albrechtsen
Operations Assistant, Tåstrup
Mobile: +45 7010 7300
Email: per.albrechtsen@tipeurope.com

Karin Loft-Pedersen
Operations Assistant, Tilst
Mobile: +45 7010 7300
Email: karin.loft.pedersen@tipeurope.com

Søren Pedersen
Operations Assistant, Tilst
Mobile: +45 7010 7300
Email: soren.pedersen@tipeurope.com

Frank Thomasen
Operations Assistant, Tilst
Mobile: +45 7010 7300
Email: frank.thomasen@tipeurope.com

Lene Christensen
Customer Service Assistant, Tilst
Mobile: +45 7010 7300
Email: lene.christensen@tipeurope.com

Jørn Brogaard Jørgensen
Operations Assistant, Padborg
Mobile: +45 7010 7300
Email: jornbrogaard.jorgensen@tipeurope.com

Kim Tellund
Operations Assistant, Taulov
Mobile: +45 7010 7300
Email: kim.tellund@tipeurope.com

TIP Danmark Salg

Morten Hakmann
Commercial Director Denmark & Norway
Mobile: +45 4011 8484
Email: morten.hakmann@tipeurope.com

Martin Terlund
Key Account Manager
Mobile: +45 2143 5899
Email: martin.terlund@tipeurope.com

Lars Johannsen
Area Sales Manager
Mobile: +45 2480 7622
Email: Lars.Johannsen@tipeurope.com

Lasse Holdgaard Pedersen
Key Acocunt Manager
Mobile: +45 2910 8285
Email: lasse.holdgaardpedersen@tipeurope.com

Jackie Højris Jensen
Key Acocunt Manager
Mobile: +45 2414 4501
Email: Jackie.HojrisJensen@tipeurope.com

Finn Mortensen
Key Acocunt Manage
Mobile:+45 2677 87 88
Email: Finn.Mortensen@tipeurope.com

Peter Lundsbjerg
Tanker Sales Manager, Nordic

Henriette Rysbjerg Haar
Inside Sales Specialist
Mobile: +45 2779 8041
Email: henriette.rysbjerghaar@tipeurope.com

Thomas Tinghede
Service Market Manager
Email: Thomas.Tinghede@tipeurope.com

Jan Kristensen
Service Sales Manager
Mobile: +45 2677 985
Email: Jan.Kristensen@tipeurope.com

 

Regionale hovedkontorer

Lastbil

Du kan nu lease og leje nye og brugte lastbiler hos TIP! Vi har samarbejdsaftaler med de fleste store lastbilproducenter og har derfor et bredt produktudvalg. Kontakt os og hør nærmere om, hvordan vi kan hjælpe dig.

Gardintrailer

En gardintrailer er den mest almindelige type af trailere. Den har skydesider, hvilket betyder at siderne (gardinerne) kan åbnes helt op ved af- og pålæsning, og den er derfor velegnet til næsten al transport.

Køletrailer

En køletrailer er en isoleret bokstrailer, som er udstyret med en kølemaskine som kan både varme og køle/fryse med op til +25 og ned til -25 grader

Tank trailer

En tank trailer er en sættevogn (semi trailer), der kan transportere væsker eller pulver.

Bulk tank trailer

Vores tank trailere af aluminium anvendes til at transportere blandt andet tør bulkprodukter (cement) samt pulvergranuleret og genanvendt materiale.

Kemi tank trailer

Vores tank trailere af rustfri stål anvendes til at transportere blandt andet fødevarer og kemikalier.

Walking floor trailer

Moving floor trailer anvendes ofte ved transport af affald, korn, træ(- flis), glas, papir, tørv og pallevarer, da den er let at læsse og aflæsse, dette også hvor aflæsningspladsen er minimal.

Container Chassis

Et Container chassis er en trailerramme, der kan bære og transportere containere.

Veksellad

Et veksellad er en løs fragtbeholder, der let kan adskilles fra køretøjet. TIP tilbyder et bredt udvalg af veksellad, fra glidende gardiner til kølebokse.

Veksellad køl

Et veksellad er en løs fragtbeholder, der let kan adskilles fra køretøjet.

Veksellad boks

Et veksellad er en løs fragtbeholder, der let kan adskilles fra køretøjet.

Veksellad gardin

Et veksellad er en løs fragtbeholder, der let kan adskilles fra køretøjet.